Novinky

18.4.2023 Ovládání teploty hotelového pokoje mobilem

V roce 2023 jsme regulaci topení bezkontaktního hotelu JEZ&SPI Sušice dále rozšířili o ovládání teploty pokoje z mobilu: Host se připojí do hotelové WiFi, načte QR kód a zobrazí se stránka s nastavením teploty pokoje.

Více v naší referenci.

26.7.2022 Siemens Connected Home - bezdrátová regulace topení


Dodáváme novou bezdrátovou regulaci topení Siemens Connected Home. Je zaměřena na co nejjednodušší zprovoznění a ovládání. Vhodná i pro svépomocné zprovoznění běžnými uživateli. Umožňuje regulaci radiátorového topení, postupně se bude dále rozšiřovat.

Více na produktové stránce.

19.4.2022 CONNECT PRO: bezdrátové dobíjení iPadu


Zahajujeme prodej nové řady bezdrátového dobíjení iPadu CONNECT PRO, která nahrazuje populární starší řadu LaunchPort. CONNECT PRO je elegantnější, technicky vyspělejší a cenově atraktivní. Více na produktové stránce.

13.2.2022 Bezkontaktní hotel s automatickou regulací topení

V roce 2021 jsme v originálním bezkontaktním hotelu JEZ&SPI Sušice realizovali automatickou regulaci topení s návazností na rezervační systém. Dokončili jsme tak investorův záměr v případě potřeby hotel provozovat 100% bezkontaktně: Vstup do budovy PINem získaným při internetové rezervaci, vydání hotelové karty automatickým kioskem v recepci... Naše regulace automaticky (podle údajů z rezervačního systému) temperuje neobsazené pokoje na nízkou teplotu a s předstihem natápí pro najíždějící hosty.

Více v naší referenci.

14.12.2019 Vytápění hotelových pokojů podle rezervačního systému

Na podzim 2019 jsme realizovali systém centrálního ovládání vytápění 30 ubytovacích pokojů v Zotavovně Přední Labská u Špindlerova Mlýna s automatickou návazností na hotelový rezervační systém. Více v naší referenci.

2.11.2019 Regulace topení v základní škole

Během školních prázdnin 2019 jsme realizovali zónovou regulaci topení v Základní škole Donovalská na Praze 11, s ovládáním z PC a dálkovým dohledem přes internet.

Více viz naši referenci.

29.3.2019 Tefora s.r.o. vítězem soutěže o nejlepší KNX projekt roku 2018 v ČR

KNX národní skupina České republiky, z. s. každoročně organizuje soutěž o nejlepší KNX projekt v ČR. Na veletrhu AMPER v březnu 2019 v Brně náš KNX projekt RD Řevnice v těžké konkurenci zvítězil.

Ing. Josef Kunc, sekretář KNX národní skupiny ČR, konstatoval, že tohoto úspěchu jsme dosáhli zejména díky široké plejádě řešených technologií. Nešlo jen o obvyklé ovládání osvětlení a stínění, ale vlastně všechny technologie v domě včetně vzduchotechnického vytápění/chlazení tepelným čerpadlem, doplňkového elektrického topení, ohřevu a cirkulace teplé vody, řízení kvality vzduchu, řízení a monitoringu výroby a spotřeby elektřiny ze střešní fotovoltaiky, reakcí na údaje z meteostanice aj.

Více na

https://knxcz.cz/aktuality/show/47?url=aktuality

12.2.2018 “Virtuální” chytrý dům

V roce 2018 Tefora dokončila realizaci jednoho úplně obyčejného, ale zároveň tak trochu neobvyklého chytrého domu poblíž Rakovníka.

Celý projekt byl realizován bez jediné cesty do řešeného domu a jen s jedinou osobní schůzkou s klientem.


Automatizační systém Tecomat Foxtrot byl navržen zprvu pro zónovou regulaci vytápění a ovládání elektrických žaluzií. Později se klient rozhodl i pro řízení části osvětlení, neboť vybraných 11 světelných okruhů přesně “sedí” na přístroj C-OR-0011M.

Zdroj: wikipedia.org

23.8.2015 Chytrý dům z roku 1985

Ne, není to překlep: Už v roce 1985, kdy v SSSR usedl na trůn Michail Gorbačov, jste se v USA mohli setkat s chytrým domem, jak ukazuje

YouTube video

stránky o historii systému.

25.3.2015 Řízení osvětlení vysílacích studií Českého rozhlasu

Dokončili jsme řízení osvětlení v rekonstruovaných vysílacích studiích Radiožurnálu Českého rozhlasu. Každé studio je realizováno jako samostatná DALI instalace s řídícími prvky Helvar Digidim. Moderátoři mají k dispozici ovládání osvětlení nástěnnými tlačítky a dálkovým ovladačem.

Důležitou součástí ovládání jsou i předdefinované světelné scény optimalizované pro kamerové snímání pro online i offline internetové obrazové vysílání.

Online přenos z vysílacích studií:

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/studio

27.5.2011 Instalace inteligentní domácnosti Praha-Nusle

Dokončili jsme instalaci bezdrátového systému inteligentní domácnosti s technologií RF Control v bytové jednotce v Praze 4 - Nuslích s původní klasickou elektroinstalací z roku 2003.Systém řídí osvětlení, větrání, vytápění a v budoucnu se plánuje rozšíření i na ovládání vnitřních žaluzií.Uživatelé nejvíce oceňují pohodlné ovládání celého bytu včetně večerního stmívání z dálkového ovladače, přehledné stavové informace na nástěnném dotykovém panelu a odchodové tlačítko.

Celá instalace zabrala méně než jeden den a obešla se bez stavebních úprav. Bezdrátová tlačítka byla osazena na místa původních klasických vypínačů, bezdrátové aktory do stávajících elektroinstalačních  krabic. Napájení nástěnného dotykového panelu bylo vyřešeno přivedením kabelu od sousedního vypínače pod omítkou.

Protože v původní klasické elektroinstalaci chyběl vypínač světla v předsíni u vchodových dveří, použili jsme drobný bezdrátový detektor pohybu připevněný magnetem na horní zárubeň dveří. Signál z detektoru je v centrálním panelu spárován se spínačem osvětlení předsíně - rozsvěcení předsíně při příchodu do bytu i průchodu předsíni je tak plně automatizované.

Při odchodu z bytu uživatelé jedním stiskem tlačítka vypnou všechna světla (kromě předsíňového, které automaticky zhasne se zpožděním) i ostatní spotřebiče.