Ovládání Siemens Synco living


Švýcarský systém zónové regulace topení a chlazení pro rodinné domy a byty Siemens Synco living je velmi oblíbený díky bohatým možnostem rozšiřování, mimo jiné i o ovládání z tabletů a chytrých telefonů.

Webserver Siemens OZW772

Webový server je základním řešením pro dálkové ovládání Synco living. K centrální jednotce QAX9x3 se kabelem připojí modul OZW772 a ten dále ethernet kabelem do domácí LAN. Synco living pak lze ovládat webovým prohlížečem z různých zařízení v domácí síti. Komfort ovládání je omezen možnostmi webových stránek a rozlišením obrazovky použitého zařízení.


Siemens HomeControl

Aplikace Siemens HomeControl je k dispozici ke stažení pro systémy Android a iOS (Apple). Umožňuje ovládání Synco living postupným procházením víceúrovňových menu, v nichž se nacházejí jednotlivé prvky systému a jejich ovládací volby. Se Synco living komunikuje prostřednictvím modulu OZW772.Tefora SL Remote

Aplikace Tefora SL Remote pro Android mobily a tablety je optimalizována pro efektivní a komfortní dotykové ovládání topení, chlazení a spínacích skupin v Synco living.
Soustřeďuje klíčové ovládací prvky na jedné přehledné ovládací obrazovce, urychluje spuštění aplikace ukládáním dříve načtených informací a celkově zefektivňuje a zpříjemňuje každodenní ovládání Synco living. Oproti již zmíněným řešením má SL Remote přehledněji seskupené vybrané datové body Synco living podle místností.
Se Synco living komunikuje přes OZW772 buď přímo, anebo - zcela bez zásahu do nastavení vaší domácí sítě - portálem Synco IC.

Tefora SiM

Oproti předchozím řešením je aplikace Tefora SiM vždy upravována na zakázku pro konkrétního klienta pro konkrétní instalaci Synco living - podle pater a místností, rozmístění prvků, předpokládaných scénářů ovládání apod. Výsledkem takové customizace je elegantní grafická vizualizace a ovládání s maximální mírou ergonomie a komfortu.

Synco living tak získává další možnost ještě komfortnějšího ovládání, velmi atraktivní pro každou moderní domácnost.
   
 
 
 
 

SiM umožňuje přehledně sledovat stav domácnosti a ovládat všechny prvky Synco living z místa zvoleného uživatelem, v případě připojení domácí sítě do internetu tedy doslova odkudkoli. A to ať už se jedná o ovládání topení na dálku před příjezdem domů, hromadné ovládání rolet a světel z pohodlí křesla v obývacím pokoji nebo třeba "uspání" domu z ložnice.
Na ovládací obrazovce lze zobrazit také obraz z IP kamer - ať už domácích či s přehledem dopravní situace ráno před odjezdem do práce.
Grafické provedení je plně zákaznicky přízpůsobitelné - jednotlivé obrazovky lze opatřit např. snímky konkrétních místností či objektů, ovládací prvky se přizpůsobují podle typu zařízení, na němž bude aplikace provozována, apod.
Náročnější uživatele pak určitě zaujme možnost toutéž aplikací ovládat i další systémy - oblíbené je zejména integrované ovládání domácího audio/video systému.
Aplikace se Synco living komunikuje prostřednictvím KNX-IP routeru.

Cena aplikace se stanoví na základě projektu dle složitosti instalace Synco living a příp. dalších ovládaných systémů, požadovaného grafického provedení a počtů a typů ovládacích zařízení.

Kontakty pro podrobnější informace najdete na http://www.tefora.eu/home/kontakty.