Systémy

Vhodné technologie jsou předpokladem technicky a cenově efektivního řešení.

Díky technologickému rozhledu navrhujeme a realizujeme systémy inteligentní automatizace a regulace přizpůsobené potřebám a požadavkům klienta, přičemž kombinujeme různé systémy renomovaných domácích i zahraničních výrobců.

Foxtrot - průmyslová a rezidenční automatizace české firmy Teco a.s. - robustní modulární systém založený na drátové komunikaci po sběrnici CIB. Lze rozšířit i o bezdrátové prvky řady RFox2. Díky volně programovatelnému vývojovému prostředí Mosaic lze realizovat prakticky libovolná integrační řešení, např. přímé řízení klimatizačních jednotek odpovídajícím digitálním protokolem, plnohodnotnou integraci s EZS ústřednami nebo grafická uživatelská rozhraní podle preferencí uživatele.

Dodáváme nové instalace i servisujeme starší realizace.

Upozornění: Pokud vlastník starší realizace Foxtrot nemá archiv softwarového projektu z prostředí Mosaic (soubor s příponou .piz), je při zahájení servisu nutné celý systém jednorázově přeprogramovat.


V průmyslovém prostředí nebo např. při správě větších budov se automatizace Foxtrot často doplňuje nadřazeným dispečerským řízením a sběrem dat (SCADA), např. Reliance od české firmy GEOVAP.

iNELS 2

Zajišťujeme servis starší 2. generace automatizačních systémů iNels s centrálními jednotkami CU2-01M a CP-1000 programovaných softwarem  "Inels Designer & Manager" nebo "FoxTool". Na přání provedeme i upgrade na novější verze centrálních jednotek a softwarového vybavení.

KNX (též "konnex") je jediný celosvětově rozšířený standard automatizace budov. Sdružení výrobců KNX asociace se dohodlo na jednotném komunikačním protokolu mezi přístroji (elektronickými vypínači, stmívači světel, moduly řízení žaluzií...) a vytvořilo společný softwarový nástroj ETS pro konfiguraci a programování takových KNX přístrojů, certifikovaných sdružením pro tento komunikační protokol.

Díky tomu lze v jednom automatizačním systému kombinovat KNX přístroje od různých - i konkurenčních - výrobců.

To neznamená, že v typické KNX realizaci jsou přístroje od mnoha různých výrobců. Obvykle se snažíme vyřešit co největší část přístroji od jednoho výrobce (např. Siemens) a pouze speciální případy vzhledové, funkční či cenové doplníme KNX přístroji od jiných výrobců.

Důležité je, že i po desítkách let provozu lze vždy najít servisní náhradu za původní přístroj, byť třeba od úplně jiného výrobce, s lepšími užitnými vlastnostmi apod. Ideální dlouhodobá ochrana investice do automatizace budovy.

Vzhledem k rozšíření a univerzálnosti KNX se často kombinuje s dalšími automatizačními systémy - např. právě českým systémem Foxtrot.

V nových KNX realizacích se zaměřujeme na přístroje firmy Siemens.

Dodáváme nové instalace i servisujeme starší realizace.

Upozornění: Pokud vlastník starší realizace KNX nemá archiv softwarového projektu z vývojového prostředí ETS (obvykle soubor s příponou .knxproj), je při zahájení servisu obvykle nutné celý systém (nebo servisovanou část) jednorázově přeprogramovat.

Siemens Connected Home - nový bezdrátový systém domácí automatizace od firmy Siemens postupně nahrazující osvědčený starší systém Siemens Synco living. Zatím je zaměřen hlavně na regulaci radiátorového topení s důrazem na snadnou instalaci a velmi intuitivní mobilní aplikaci s možností vytváření uživatelských scén. Systém se postupně rozšiřuje o další prvky a funkce.

Dodáváme nové instalace i servisujeme starší realizace.

Siemens Synco™ living - švýcarský bezdrátový systém domácí automatizace od firmy Siemens umožňující ovládání prvků pro vytápění, větrání a klimatizaci, spínání elektrických spotřebičů, monitorování místností v domácnosti, ale i funkce umožňující úspory energií. Systém je škálovatelný, prvky systému vzájemně komunikují bezdrátově nebo po sběrnici. Komunikace je řešena standardizovaným protokolem KNX, což umožňuje rozšíření systému i o další prvky různých výrobců. Nechybí ani možnost ovládání přes internet, včetně automatického zasílání emailů o událostech nebo s přehledy spotřeby energií.

Dodávky nových instalací skončily v roce 2022, i nadále však lze stávající instalace doplňovat komunikačním webserverem OZW772.

Upozornění: Vlastníkům starších realizací Synco living důrazně doporučujeme vytvořit zálohu a dokumentaci konfigurace Synco living. Bez nich bude případě havárie centrální jednotky QAX9xx nutné celý systém velmi pracně zmapovat a znova od začátku nakonfigurovat.

iNELS RF Control

Bezdrátové inteligentní ovládání od inovativního českého výrobce je vhodným řešením zejména pro rekonstrukce bytů a domů, neboť vyžaduje jen minimální zásahy do stávající elektroinstalace a kromě běžných automatizačních funkcí centrálně řízených z dotykového grafického panelu RF Touch či dálkového ovladače RF Pilot přináší uživateli bytu i hodnotný design ovládacích prvků. Pro ovládání mobilní aplikací je k dispozici i internetová brána eLAN-RF.