Pro vlastníky

Jaké jsou přínosy inteligentní automatizace a regulace pro vlastníka nemovitosti?


Jaké jsou přínosy pro uživatele rezidenční nemovitosti?

Jak vybrat a realizovat vhodný systém automatizace?

Vysvětlíme a předvedeme vybrané automatizační systémy a dloporučíme, jakou kombinaci systémů zvolit pro vaši konkrétní nemovitost s přihlédnutím k vašim přáním, potřebám a technickým i rozpočtovým požadavkům.

Je nutná hlučná a prašná rekonstrukce?

Nikoli! Některé automatizační systémy jsou většinově bezdrátové a lze je tedy instalovat i do již dokončených domů a bytů bez nepříjemného sekání do zdí a jiných větších stavebních úprav. Zjednodušeně řečeno, takový systém se z velké části "schová" do stávajících elektroinstalačních krabic ve zdech a na nich umístěných bezdrátových vypínačů.

Dá se začít v malém?

Rozhodně! Nejsou výjimkou případy, kdy klient zprvu potřebuje při změně používání bytu jen přidat dva nové vypínače světel na místa, kam nevedou kabely. A později, když se seznámí s možnostmi automatizačních systémů, instalaci postupně rozšiřuje na další místnosti a spotřebiče, až získá komplexní systém. Inteligentní automatizace může koexistovat s klasickou elektroinstalací. Příklad: Žaluzie jsou ovládány "chytře" (podle teploty, polohy slunce...), ale osvětlení zůstává ovládáno běžnými vypínači.

Je systém automatizace složitý?

To záleží zcela na vás. V nejjednodušším případě může být automatizace jen malým rozšířením klasické elektroinstalace. Je ale pravděpodobné, že postupně přijdete na chuť hromadnému ovládání jedním tlačítkem, komfortnímu řízení časových a topných režimů i dálkovému ovládání přes internet a postupně vás budou napadat i další souvislosti řízení různých technologií.

Na druhé straně máme i klienty, kteří od prvopočátku vnímali automatizaci jako komplexní systém a přímo si vyžádali možnost nastavení desítek detailních technických parametrů.