Tefora s.r.o.‎ > ‎

Systémy

Vhodné technologie jsou podmínkou pro dosažení technicky a cenově efektivního řešení. Tefora díky technologickému rozhledu navrhuje a realizuje systémy inteligentní domácí automatizace plně přizpůsobené požadavkům klienta, přičemž vhodně kombinuje systémy renomovaných domácích i zahraničních výrobců.

Foxtrot
- průmyslová a domácí automatizace renomované české firmy Teco a.s. Jde o vysoce robustní drátový systém založený na drátové komunikaci po sběrnici CIB. Systém lze případně rozšířit i o bezdrátové prvky RFox. Díky volně programovatelnému vývojovému prostředí Mosaic lze realizovat prakticky libovolná integrační řešení, např. přímé řízení klimatizačních jednotek odpovídajícím digitálním protokolem, plnohodnotnou integraci s EZS ústřednami nebo grafická uživatelská rozhraní podle preferencí uživatele.

Synco™ living
- švýcarský bezdrátový systém domácí automatizace od firmy Siemens umožňující ovládání prvků pro vytápění, větrání a klimatizaci, spínání elektrických spotřebičů, monitorování místností v domácnosti, ale i funkce umožňující úspory energií. Systém je škálovatelný, prvky systému vzájemně komunikují bezdrátově nebo po sběrnici. Komunikace je řešena standardizovaným protokolem KNX, což umožňuje rozšíření systému i o další prvky různých výrobců. Nechybí ani možnost ovládání přes internet, včetně automatického zasílání emailů o událostech nebo s přehledy spotřeby energií.
Podrobnější popis našeho řešení pro ovládání
Synco™ living z iPadu, iPhone a dalších zařízení najdete na
http://www.tefora.eu/syncoliving.


Nástěnný ovládací panel RF Touch

iNELS RF Control
Bezdrátové inteligentní ovládání iNELS RF Control českého výrobce ELKO EP je vhodným řešením zejména pro rekonstrukce bytů a domů, neboť vyžaduje jen minimální zásahy do stávající elektroinstalace a kromě běžných automatizačních funkcí centrálně řízených z dotykového grafického panelu RF Touch či dálkového ovladače RF Pilot přináší uživateli bytu i velmi hodnotný design ovládacích prvků.
V poslední době se rozšiřují možnosti ovládání RF Controlu přes internet internetovou bránou eLAN RF, včetně např. dálkového ovládání topení.


iNELS dům v praxi

iNELS BUS System
komplexní domácí automatizace renomované české firmy ELKO EP, jedna z nejrozšířenějších v ČR. iNELS je drátový systém založený na sběrnicové komunikaci, je tedy vhodný zejména do novostaveb s vyššími nároky. Díky otevřenému integračnímu rozhraní je poměrně snadná jeho integrace s dalšími systémy.
V poslední době iNELS přitáhl pozornost zejména elegantními, vysoce funkčními a ekonomicky zajímavými skleněnými dotykovými "vypínači" řady GSB3-x0. Protože tento dotykový ovladač zahrnuje nejen až 8 tlačítek, ale i senzory teploty a intenzity osvětlení, je naprosto běžné, že v pro ovládání několika světel a rolet celého pokoje stačí jediný tento ovladač.

Xcomfort film

xComfort
Tradiční, prověřená rakouská bezdrátová domácí automatizace světoznámé firmy Eaton (dříve Moeller). Podobně jako ostatní bezdrátové systémy se xComfort hodí zejména pro "retrofity", dodatečné instalace automatizační technologie do dokončených domů a bytů. Umožňuje postupné zavádění systému podle potřeb  uživatele a začlenění do nadřazených systémů, z nichž doporučujeme především flexibilní Control4. Ovládání xComfort je kromě bezdrátových nástěnných tlačítek a dálkových ovladačů možné též z nástěnných jednotek s displejem Room Manager a prostřednictvím internetové brány Smart Manager i z mobilní a tabletové aplikace.