Tefora s.r.o.‎ > ‎Novinky‎ > ‎

Regulace elektrického vytápění výrobního objektu u Jeseníku

přidáno: 4. 6. 2015 10:32, autor: Tefora Info

Země: Česká republika

Název akce: Regulace elektrického vytápění výrobního objektu u Jeseníku

Rok realizace: 2014

Řídicí systém: Tecomat Foxtrot

Programové vybavení: Mosaic

Realizace: Tefora s.r.o.


V roce 2014 realizovala Tefora s.r.o. systémem Tecomat Foxtrot řízení elektrického vytápění ve výrobním objektu nedaleko města Jeseník. Objekt je vytápěn stropními elektrickými sálavými panely a některé výrobní místnosti se využívají jen nárazově.


Základní požadavky klienta zahrnovaly

  • komfortní ovládání z počítače v kanceláři bez nutnosti procházet rozsáhlý objekt,

  • vzdálený dohled a řízení vytápění přes internet z mobilního telefonu,

  • zamezit nekontrolované manipulaci s termostaty,

  • získat data pro analýzu efektivnosti vytápění.


Screenshot02_public.jpgTopné panely v 11 topných zónách jsou ovládány stykači v pobočných el. rozvaděčích. K řízení stykačů slouží reléové výstupy systému Foxtrot na centrální jednotce CP-1016 a modulech C-OR-0008M.  Teploty v zónách měří běžná odporová teplotní čidla svedená na vstupy na CP-1016.


Screenshot01_public.jpgPro každou topnou zónu je k dispozici samostatný týdenní topný program s možností až 5 změn topného režimu v každém dni. Alternativně je možné určitou topnou zónu nebo skupinu zón (celý objekt, jen 1NP, jen 2NP) přepnout trvale do určitého režimu (Komfort, Standard, Útlum nebo Ochrana).


Screenshot03_public.jpgPro případ nemožnosti ovládání webovými stránkami (při výpadku lokální sítě apod.) je realizováno i ovládání regulace pomocí tlačítek a displeje přímo na centrální jednotce.2.jpg

3.jpg


Foxtrot dále zajišťuje reakci elektrického topení na signál HDO a vyhřívání chrliče dešťové vody podle venkovní teploty.

Pro optimalizaci nastavení časových programů a následnou analýzu nákladů na vytápění bylo realizováno i periodické logování stavu teplot a vytápění jednotlivých zón.
Do budoucna se plánují další funkce automatizace, jako např. krátkodobé vypnutí elektrického topení po dobu náběhové proudové špičky při spouštění výrobních technologií.

Comments