Tefora s.r.o.‎ > ‎Novinky‎ > ‎

11 miliónů chytrých domů v Evropě a Americe

přidáno: 17. 2. 2015 3:07, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 17. 2. 2015 7:27 ]
Podle nového výzkumu Berg Insight dosáhl v roce 2014 počet chytrých domů v Evropě a Severní Americe 10,6 miliónu.

Severní Amerika zaznamenala meziroční nárůst o 70%, čímž ke konci roku dosáhla 7,9 miliónu dokončených chytrých domů. To představuje 6% domácností regionu, který tak je nejrozvinutějším trhem s chytrými domy na světě. V nadcházejících letech se očekává další silný růst, jímž Severní Amerika do roku 2019 dosáhne 38,2 miliónu chytrých domů, tj. 28% domácností.

Evropský trh je v penetraci a vyspělosti trhu asi 2–3 roky pozadu. Ke konci roku 2014 bylo v Evropě 2,7 miliónu chytrých domů, jejichž počet se podle předpovědí analytiků bude během následujících pěti let zvyšovat o 61% ročně, čímž do roku 2019 dosáhne 29,7 miliónu, tj. 13% procent všech evropských domácností.

K nejúspěšnějším produktům v oboru chytrých domů patří chytré termostaty, bezpečnostní systémy, chytré žárovky, síťové kamery a multi-room audio systémy od výrobců jako Nest, Ecobee, eQ-3, ADT, Vivint, Philips, LIFX, D-Link nebo Sonos.
Jednofunkční produkty se prodávaly v roce 2014 šestkrát více než systémy komplexně pokrývající celou domácnost a představovaly 59% celkového obratu v oboru chytrých domů.

V minulosti jednofunkčním řešením scházela interoperabilita a zájemci o komplexní řešení chytrého domu tak museli už od začátku realizace volit komplexnější celodomácnostní systémy. “To se mění s nástupem nových iniciativ, např. Apple HomeKit, AllSeen Alliance AllJoyn, 'Works with Nest' nebo IFTTT,  díky čemuž nyní uživatelé mohou začít s jednoúčelovým řešením a později ho rozšířit na celodomácnostní systém přidáním dalších kompatibilních produktů", říká Lars Kurkinen, Senior Analytik z Berg Insight. Zdroj: www.berginsight.com
Comments