Tefora s.r.o.‎ > ‎Novinky‎ > ‎

Jak se zbavit nevzhledných vícerámečků na stěnách?

přidáno: 17. 12. 2015 6:41, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 27. 12. 2015 9:41 ]
Z
ájemci o inteligentní automatizaci už vědí, že systémové vypínače dokážou ušetřit hodně místa na stěnách oproti klasickým vypínačům. Např. oproti minimálně čtyřrámečku potřebnému pro ovládání čtyř světel a dvou rolet z jednoho místa stačí u inteligentní automatizace pouze jedna pozice s elegantním skleněným ovladačem. Ten navíc umí změřit teplotu pro regulaci topení, změřit intenzitu světla pro automatické řízení osvětlení a také LED diodami indikovat různé stavy či události.
Méně známá je už možnost omezit prostor zabraný zásuvkovými vícerámečky: U některých systémů je k dispozici elektrická dvojzásuvka v provedení do vícerámečku nebo kombinovaná zásuvka zahrnující jak klasické analogové konektory R-TV-SAT, tak i datové RJ45 konektory pro připojení do lokální sítě.

Díky tomu je pak např. možné nahradit často používaný čtyřrámeček se dvěma elektrickými zásuvkami, televizní zásuvkou a datovou zásuvkou pouze dvojrámečkem se dvěma přístroji - elektrickou dvojzásuvkou a kombinovanou zásuvkou televize-data.
Přitom právě dostupnost datových zásuvek na větším počtu míst v místnostech je důležitou investicí do budoucna, protože stále více různých domácích přístrojů od internetových rádií až třeba po chytré pračky umí komunikovat po lokální datové síti.
Comments