Tefora s.r.o.‎ > ‎Novinky‎ > ‎

Inteligentní vypínače přesně ve vašem stylu

přidáno: 7. 3. 2016 14:06, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 7. 3. 2016 14:20 ]
Ovládání chytrého domu z vypínačů přináší paradox: Klapky tlačítkových vypínačů někdy realizují poměrně složité ovládací funkce, jež si i stálý obyvatel domu stěží zapamatuje, nemluvě už o návštěvníkovi. Pomáhá laserové gravírovaní klapek vypínačů, např. symbolem zatažené/vytažené rolety nebo zvýšení/snížení hlasitosti.
Jenže na druhé straně tyto složitější funkce vypínačů jsou programovatelné, mohou se podle přání klienta měnit, a proto trvalé označení všech klapek vypínačů není praktické.

Kompromisním řešením je trvalé označení jen základních klapek, které se měnit nebudou, a ponechání ostatních buď zcela bez označení nebo jen s obecným označením (Scéna 1, Scéna 2...).
Náročnějším řešením je proměnlivé značení funkcí vypínačů, jež někteří výrobci umožňují - zákaznickou výrobou štítků umisťovaných na popisnou plochu vypínače, anebo přímo zákaznickým gravírováním klapek vypínačů. Klient si klapky na vypínači snadno vymění i svépomocí, neboť vypínač je na bezpečném nízkém napětí.

Např. český výrobce ELKO EP umožňuje zákaznické zadání symbolů na skleněné vypínače GSB3.
Také němečtí výrobci jako Jung nebo Gira mají webové stránky, kde si lze zákaznická provedení krytek vypínačů navrhnout a nechat zaslat poštou.
Comments