Tefora s.r.o.‎ > ‎Novinky‎ > ‎

Instalace inteligentní domácnosti Praha-Nusle

přidáno: 27. 5. 2011 1:03, autor: Ivan Libicher   [ aktualizováno 27. 5. 2011 3:53 ]
Dokončili jsme instalaci bezdrátového systému inteligentní domácnosti s technologií RF Control v bytové jednotce v Praze 4 - Nuslích s původní klasickou elektroinstalací z roku 2003.
Systém řídí osvětlení, větrání, vytápění a v budoucnu se plánuje rozšíření i na ovládání vnitřních žaluzií.Uživatelé nejvíce oceňují pohodlné ovládání celého bytu včetně večerního stmívání z dálkového ovladače, přehledné stavové informace na nástěnném dotykovém panelu a odchodové tlačítko.
Celá instalace zabrala méně než jeden den a obešla se bez stavebních úprav. Bezdrátová tlačítka byla osazena na místa původních klasických vypínačů, bezdrátové aktory do stávajících elektroinstalačních  krabic. Napájení nástěnného dotykového panelu bylo vyřešeno přivedením kabelu od sousedního vypínače pod omítkou.
Protože v původní klasické elektroinstalaci chyběl vypínač světla v předsíni u vchodových dveří, použili jsme drobný bezdrátový detektor pohybu připevněný magnetem na horní zárubeň dveří. Signál z detektoru je v centrálním panelu spárován se spínačem osvětlení předsíně - rozsvěcení předsíně při příchodu do bytu i průchodu předsíni je tak plně automatizované.
Při odchodu z bytu uživatelé jedním stiskem tlačítka vypnou všechna světla (kromě předsíňového, které automaticky zhasne se zpožděním) i ostatní spotřebiče.
Comments