Tefora s.r.o.‎ > ‎

Novinky


“Virtuální” chytrý dům

přidáno: 12. 2. 2018 11:11, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 12. 2. 2018 14:52 ]

V roce 2018 Tefora dokončila realizaci jednoho úplně obyčejného, ale zároveň tak trochu neobvyklého chytrého domu poblíž Rakovníka.
Automatizační systém Tecomat Foxtrot byl navržen zprvu pro zónovou regulaci vytápění a ovládání elektrických žaluzií. Později se klient rozhodl i pro řízení části osvětlení, neboť vybraných 11 světelných okruhů přesně “sedí” na přístroj C-OR-0011M.
 • Realizační dokumentace řídicího systému byla zpracována v sdíleném internetovém úložišti Google Suite, aby se do jejích úprav (rozmístění, typy a funkce vypínačů atd.) mohl zapojit i klient přes internet.
 • Podle dokumentace klientův elektrikář připravil propojovací kabeláž k vypínačům, světlům, žaluziím a do rozdělovačů topení.
 • Paralelně s tím Tefora připravila program centrální jednotky a předpropojila rozvaděčové prvky systému na pomocné DIN liště.
 • Pak proběhla jediná osobní schůzka s klientem ve firmě Tefora, při níž byl klientovi předveden a “v krabici” předán kompletní plně funkční systém Foxtrot včetně ovládací aplikace na mobilu, pouze namísto světel a rolet se rozsvěcely LED indikátory na přístrojích.
 • Klientův elektrikář pak podle dokumentace systém Foxtrot zapojil do rozvaděče a na připravenou kabeláž, telefonicky vznesl dva dotazy a tím byla realizace prakticky dokončena.
 • Po zprovoznění internetového připojení v domě se pak ještě programátor Tefory na běžící systém připojil dálkově službou TecoRoute a provedl  drobné úpravy.
Celý projekt tak byl realizován bez jediné cesty do řešeného domu a jen s jedinou osobní schůzkou s klientem.

Napomohl tomu technický rozhled klienta, sdílení projektové dokumentace přes internet, ale i vlastnosti systému Foxtrot. Zejména služba TecoRoute posloužila hned dvakrát: Nejprve se klient dálkově připojil a revidoval ovládací stránky Foxtrotu v době, kdy byl systém zprovozňován ve firmě Tefora. Později programátor Tefory tentýž systém, když už byl instalován u klienta, dálkově upravil.

Nová app HomeControl IC pro Siemens Synco living

přidáno: 28. 11. 2017 15:14, autor: Tefora Info

Společnost Siemens uvedla na App Store a Google Play novou verzi aplikace HomeControl IC pro ovládání systémů s přístupovými webservery OZW, tj. např. domácí automatizace Synco living, regulátorů RVS apod.
Uživatelé Synco living tak nyní mají na výběr hned dvě ovládací aplikace:
 • Siemens HomeControl IC nebo
 • Tefora SL Remote

ETS Inside pro konfiguraci KNX z iOS a Androidu

přidáno: 15. 2. 2017 2:36, autor: Tefora Info

ETS Inside je zbrusu nový nástroj pro automatizační systémy KNX. Díky němu lze nyní KNX konfigurovat nejen z laptopu s Windows, ale i z tabletu s iOS nebo třeba technikova mobilu s Androidem. Díky propracovanému systému přístupových práv bude moci technik vybrané datové body KNX projektu (úroveň stmívání, časové programy...) zpřístupnit i koncovému uživateli pro operativní ovládání. Více na https://www.knx.org/knx-en/Landing-Pages/ETS-Inside

Tefora Foxtrot Client ovládá technologie

přidáno: 6. 10. 2016 2:18, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 11. 10. 2016 1:03 ]

Spolupracujeme s předními českými dodavateli technologií HVAC na ovládání jejich systémů naší aplikací Tefora Foxtrot Client. Seznam těch úspěšně ověřených budeme průběžně doplňovat:

Tefora Foxtrot Client 4.0

přidáno: 10. 8. 2016 9:00, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 10. 8. 2016 9:03 ]

Nová verze naší aplikace pro ovládání automatizačních systémů Tecomat Foxtrot přináší:
 • automatické otevření profilu při startu aplikace,
 • změnu pořadí profilů,
 • mazání cache prohlížeče.
Get it on Google Play

Rádio pro mistra šéfkuchaře

přidáno: 19. 7. 2016 4:24, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 20. 7. 2016 2:30 ]

Renomovaný britský výrobce HiFi techniky představuje hudební přehrávač s možností ovládání gesty. Je určen zejména do kuchyní, koupelen, dílen apod., kde dotykové ovládání nemusí být praktické.


Oba modely vestavného přehrávače načítají hudbu přes Bluetooth a konektor pro externí audio. Dodávají se v sadě s kvalitními stropními reproduktory nebo samostatně.

Systemline E50 se ovládá dotykovým displejem a gesty, neobsahuje tuner.


Systemline E100 obsahuje i FM a DAB tuner, ovládá se tlačítky vedle OLED displeje.

Cena přehrávače Systemline E50 začíná od 7990,- Kč vč. DPH.

Pro podrobnější informace a termíny dodání nás kontaktujte.

Aplikace Tefora Foxtrot Client podporuje TecoRoute

přidáno: 30. 3. 2016 8:27, autor: Tefora Info   [ Aktualizováno 30. 3. 2016 9:44 uživatelem Igor Jovanovič ]

Uvolnili jsme do internetového tržiště Google Play rozšířenou verzi aplikace Tefora Foxtrot Client usnadňující klientům používání automatizačních systémů Tecomat Foxtrot a iNELS2. Hlavní novinkou verze 2.0 je možnost připojení přes portál TecoRoute, což přínáší
 • vyšší bezpečnost: žádné veřejně zpřístupněné porty potenciálně napadnutelné hackery
 • nižší náklady: není potřeba veřejná IP adresa, ani žádný dodatečný hardware
 • snazší konfiguraci: nejsou potřeba složitá nastavení na routeru - NAT nebo VPN
 • minimální údržbu: např. po změně připojení k internetu dálkový přístup funguje dál bez jakýchkoli úprav
Více o aplikaci na produktové stránce.


Inteligentní vypínače přesně ve vašem stylu

přidáno: 7. 3. 2016 14:06, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 7. 3. 2016 14:20 ]

Ovládání chytrého domu z vypínačů přináší paradox: Klapky tlačítkových vypínačů někdy realizují poměrně složité ovládací funkce, jež si i stálý obyvatel domu stěží zapamatuje, nemluvě už o návštěvníkovi. Pomáhá laserové gravírovaní klapek vypínačů, např. symbolem zatažené/vytažené rolety nebo zvýšení/snížení hlasitosti.
Jenže na druhé straně tyto složitější funkce vypínačů jsou programovatelné, mohou se podle přání klienta měnit, a proto trvalé označení všech klapek vypínačů není praktické.

Kompromisním řešením je trvalé označení jen základních klapek, které se měnit nebudou, a ponechání ostatních buď zcela bez označení nebo jen s obecným označením (Scéna 1, Scéna 2...).
Náročnějším řešením je proměnlivé značení funkcí vypínačů, jež někteří výrobci umožňují - zákaznickou výrobou štítků umisťovaných na popisnou plochu vypínače, anebo přímo zákaznickým gravírováním klapek vypínačů. Klient si klapky na vypínači snadno vymění i svépomocí, neboť vypínač je na bezpečném nízkém napětí.

Např. český výrobce ELKO EP umožňuje zákaznické zadání symbolů na skleněné vypínače GSB3.
Také němečtí výrobci jako Jung nebo Gira mají webové stránky, kde si lze zákaznická provedení krytek vypínačů navrhnout a nechat zaslat poštou.

Integrace iRidium mobile s dveřním interkomem AlphaTech IP Bold

přidáno: 12. 1. 2016 7:59, autor: Tefora Info

Ve spolupráci s českým výrobcem dveřních hlásek a IP komunikátorů ALPHATECH TECHNOLOGIES s.r.o. jsme úspěšně  otestovali VoIP telefonování mezi aplikací na platformě iRidium mobile a dveřním interkomem IP BOLD.

Jak se zbavit nevzhledných vícerámečků na stěnách?

přidáno: 17. 12. 2015 6:41, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 27. 12. 2015 9:41 ]

Z
ájemci o inteligentní automatizaci už vědí, že systémové vypínače dokážou ušetřit hodně místa na stěnách oproti klasickým vypínačům. Např. oproti minimálně čtyřrámečku potřebnému pro ovládání čtyř světel a dvou rolet z jednoho místa stačí u inteligentní automatizace pouze jedna pozice s elegantním skleněným ovladačem. Ten navíc umí změřit teplotu pro regulaci topení, změřit intenzitu světla pro automatické řízení osvětlení a také LED diodami indikovat různé stavy či události.
Méně známá je už možnost omezit prostor zabraný zásuvkovými vícerámečky: U některých systémů je k dispozici elektrická dvojzásuvka v provedení do vícerámečku nebo kombinovaná zásuvka zahrnující jak klasické analogové konektory R-TV-SAT, tak i datové RJ45 konektory pro připojení do lokální sítě.

Díky tomu je pak např. možné nahradit často používaný čtyřrámeček se dvěma elektrickými zásuvkami, televizní zásuvkou a datovou zásuvkou pouze dvojrámečkem se dvěma přístroji - elektrickou dvojzásuvkou a kombinovanou zásuvkou televize-data.
Přitom právě dostupnost datových zásuvek na větším počtu míst v místnostech je důležitou investicí do budoucna, protože stále více různých domácích přístrojů od internetových rádií až třeba po chytré pračky umí komunikovat po lokální datové síti.

1-10 of 69