Tefora s.r.o.‎ > ‎

Novinky


ETS Inside pro konfiguraci KNX z iOS a Androidu

přidáno: 15. 2. 2017 2:36, autor: Tefora Info

ETS Inside je zbrusu nový nástroj pro automatizační systémy KNX. Díky němu lze nyní KNX konfigurovat nejen z laptopu s Windows, ale i z tabletu s iOS nebo třeba technikova mobilu s Androidem. Díky propracovanému systému přístupových práv bude moci technik vybrané datové body KNX projektu (úroveň stmívání, časové programy...) zpřístupnit i koncovému uživateli pro operativní ovládání. Více na https://www.knx.org/knx-en/Landing-Pages/ETS-Inside

Tefora Foxtrot Client ovládá technologie

přidáno: 6. 10. 2016 2:18, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 11. 10. 2016 1:03 ]

Spolupracujeme s předními českými dodavateli technologií HVAC na ovládání jejich systémů naší aplikací Tefora Foxtrot Client. Seznam těch úspěšně ověřených budeme průběžně doplňovat:

Tefora Foxtrot Client 4.0

přidáno: 10. 8. 2016 9:00, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 10. 8. 2016 9:03 ]

Nová verze naší aplikace pro ovládání automatizačních systémů Tecomat Foxtrot přináší:
  • automatické otevření profilu při startu aplikace,
  • změnu pořadí profilů,
  • mazání cache prohlížeče.
Get it on Google Play

Rádio pro mistra šéfkuchaře

přidáno: 19. 7. 2016 4:24, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 20. 7. 2016 2:30 ]

Renomovaný britský výrobce HiFi techniky představuje hudební přehrávač s možností ovládání gesty. Je určen zejména do kuchyní, koupelen, dílen apod., kde dotykové ovládání nemusí být praktické.


Oba modely vestavného přehrávače načítají hudbu přes Bluetooth a konektor pro externí audio. Dodávají se v sadě s kvalitními stropními reproduktory nebo samostatně.

Systemline E50 se ovládá dotykovým displejem a gesty, neobsahuje tuner.


Systemline E100 obsahuje i FM a DAB tuner, ovládá se tlačítky vedle OLED displeje.

Cena přehrávače Systemline E50 začíná od 7990,- Kč vč. DPH.

Pro podrobnější informace a termíny dodání nás kontaktujte.

Aplikace Tefora Foxtrot Client podporuje TecoRoute

přidáno: 30. 3. 2016 8:27, autor: Tefora Info   [ Aktualizováno 30. 3. 2016 9:44 uživatelem Igor Jovanovič ]

Uvolnili jsme do internetového tržiště Google Play rozšířenou verzi aplikace Tefora Foxtrot Client usnadňující klientům používání automatizačních systémů Tecomat Foxtrot a iNELS2. Hlavní novinkou verze 2.0 je možnost připojení přes portál TecoRoute, což přínáší
  • vyšší bezpečnost: žádné veřejně zpřístupněné porty potenciálně napadnutelné hackery
  • nižší náklady: není potřeba veřejná IP adresa, ani žádný dodatečný hardware
  • snazší konfiguraci: nejsou potřeba složitá nastavení na routeru - NAT nebo VPN
  • minimální údržbu: např. po změně připojení k internetu dálkový přístup funguje dál bez jakýchkoli úprav
Více o aplikaci na produktové stránce.


Inteligentní vypínače přesně ve vašem stylu

přidáno: 7. 3. 2016 14:06, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 7. 3. 2016 14:20 ]

Ovládání chytrého domu z vypínačů přináší paradox: Klapky tlačítkových vypínačů někdy realizují poměrně složité ovládací funkce, jež si i stálý obyvatel domu stěží zapamatuje, nemluvě už o návštěvníkovi. Pomáhá laserové gravírovaní klapek vypínačů, např. symbolem zatažené/vytažené rolety nebo zvýšení/snížení hlasitosti.
Jenže na druhé straně tyto složitější funkce vypínačů jsou programovatelné, mohou se podle přání klienta měnit, a proto trvalé označení všech klapek vypínačů není praktické.

Kompromisním řešením je trvalé označení jen základních klapek, které se měnit nebudou, a ponechání ostatních buď zcela bez označení nebo jen s obecným označením (Scéna 1, Scéna 2...).
Náročnějším řešením je proměnlivé značení funkcí vypínačů, jež někteří výrobci umožňují - zákaznickou výrobou štítků umisťovaných na popisnou plochu vypínače, anebo přímo zákaznickým gravírováním klapek vypínačů. Klient si klapky na vypínači snadno vymění i svépomocí, neboť vypínač je na bezpečném nízkém napětí.

Např. český výrobce ELKO EP umožňuje zákaznické zadání symbolů na skleněné vypínače GSB3.
Také němečtí výrobci jako Jung nebo Gira mají webové stránky, kde si lze zákaznická provedení krytek vypínačů navrhnout a nechat zaslat poštou.

Integrace iRidium mobile s dveřním interkomem AlphaTech IP Bold

přidáno: 12. 1. 2016 7:59, autor: Tefora Info

Ve spolupráci s českým výrobcem dveřních hlásek a IP komunikátorů ALPHATECH TECHNOLOGIES s.r.o. jsme úspěšně  otestovali VoIP telefonování mezi aplikací na platformě iRidium mobile a dveřním interkomem IP BOLD.

Jak se zbavit nevzhledných vícerámečků na stěnách?

přidáno: 17. 12. 2015 6:41, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 27. 12. 2015 9:41 ]

Z
ájemci o inteligentní automatizaci už vědí, že systémové vypínače dokážou ušetřit hodně místa na stěnách oproti klasickým vypínačům. Např. oproti minimálně čtyřrámečku potřebnému pro ovládání čtyř světel a dvou rolet z jednoho místa stačí u inteligentní automatizace pouze jedna pozice s elegantním skleněným ovladačem. Ten navíc umí změřit teplotu pro regulaci topení, změřit intenzitu světla pro automatické řízení osvětlení a také LED diodami indikovat různé stavy či události.
Méně známá je už možnost omezit prostor zabraný zásuvkovými vícerámečky: U některých systémů je k dispozici elektrická dvojzásuvka v provedení do vícerámečku nebo kombinovaná zásuvka zahrnující jak klasické analogové konektory R-TV-SAT, tak i datové RJ45 konektory pro připojení do lokální sítě.

Díky tomu je pak např. možné nahradit často používaný čtyřrámeček se dvěma elektrickými zásuvkami, televizní zásuvkou a datovou zásuvkou pouze dvojrámečkem se dvěma přístroji - elektrickou dvojzásuvkou a kombinovanou zásuvkou televize-data.
Přitom právě dostupnost datových zásuvek na větším počtu míst v místnostech je důležitou investicí do budoucna, protože stále více různých domácích přístrojů od internetových rádií až třeba po chytré pračky umí komunikovat po lokální datové síti.

Náš projekt v časopisu Elektroinstalatér

přidáno: 6. 12. 2015 11:55, autor: Tefora Info   [ aktualizováno 6. 12. 2015 11:55 ]

Aktuální číslo časopisu Elektroinstalatér přineslo článek o vybraných referencích systému Tecomat Foxtrot, včetně jedné naší severomoravské reference. Více se dočtete přímo v čísle 6/2015.

Himalájská instalace iNELSu

přidáno: 21. 11. 2015 7:55, autor: Tefora Info

Výrobce českého automatizačního systému iNELS zveřejnil zajímavou instalaci systému iNELS z paláce pod jednou z největších soch Buddhy na světě, v Himalájích nad bhútánským hlavním městem Thimphu.

1-10 of 67